אטרקציות וסדנאות

טיולי גמלים

מאולפים ומטופחים

בחווה עדר גמלים מאולפים ומטופחים.

אפשר סיבוב קצר ?

 בטח ,יש אפשרות לסבבים קצרים בתוך החאן ל- 2 רוכבים על גמל.ואפשרות לטיול קצר של חצי שעה .

מסלול על גבעות ביר עסלוג’, רכיבה לכיוון תצפית קסומה המשקיפה מעל פארק גולדה, עלייה רגלית לתצפית וחזרה לחווה. הגמלים מצוידים באוכפים זוגיים והרכיבה מתבצעת בזוגות, עד כ16 רוכבים בסבב. משך הפעילות כשעה.

טיולי ג’יפים ורכבי ספארי

טיול ספארי/ ג’יפים – הנסיעה בג’יפ או ברכב ספארי מאפשרת לנו להגיע למקומות קסומים ומפתיעים במדבר שלא תמיד ניתן להגיע אליהם בטיול רגלי , או שמשך הטיול ארוך וקשה, אז מצויידים ברכבי 4X4 נצא לטייל בנופיו המרגשים והמיוחדים של המדבר. שפע של אפשרויות לפנינו :

מסלול נחל צין – עין עקב, כולל מסלול קצר של הליכה (כ – 10 דקות) עד לבריכה של עין עקב, חזרה דרך נחל צין לנקודת המפגש עם האוטובוס. נהנה בדרך מכוס תה חם או אבטיח קר.

מסלול נחל נוקד – את הטיול נתחיל בנסיעה בערוצו של נחל נוקד, נגיעה בשרידי החקלאות הנבטית אשר הייתה באזור זה. למרגלות עץ השיטה גדול נעצור להתרשם מעצמתו של זה אשר גדל לממדי ענק. בורות חצץ, ביקור במאגר מים ענק על גדות נחל חצץ. נרד אל מאגר המים העתיק אשר יחודו הוא צבעו בלבן. סיום ונסיעה לנקודת ההתחלה.
משך הטיול כשעה וחצי.

 

  • לקבוצות עד 45 איש עד 7 נוסעים בכל רכב
  • משך הטיול כשעתיים עד שלוש

השאירו פרטים

ונציג יצור אתכם קשר בהקדם

סדנת גששות

בשמורת החולות הסמוכה- חולות מקמן. במהלך סיור הגששות יוסבר על אופן עבודת הגששים, התחקות אחר עקבות בעלי חיים ובני אדם, איך ניתן לטשטש עקבות, נלמד להבחין בין עקבות ועל האיש מאחורי העקבות. הקבוצה תתנסה בהתחקות אחר עקבות שניים מחבריהם- חוויה מיוחדת.
הקבוצה תודרך על ידי גשש בדואי מקצועי שעבר הכשרה צבאית. משך הפעילות כשעה.

ניתן לשלב עם תצפית אסטרונומית

תצפית מוסברת והרצאה תחת כיפת השמים בהדרכתו של אסטרונום מנוסה

ניתן לערוך סיור גששות גם בחשיכה

נשב סביב מדורה ונתכבד בתה וקפה ונכין ליבה (פיתה הנאפת על גחלים)  

סדנאות גיבוש וחוויה

אירוח בדואי מסורתי

הסבר מרתק על טקס הכנסת האורחים הבדואית, טקס הכנת הקפה וכתישתו, האוהל האירוח כולל קפה/תה ובקלאווה

מספר סיפורים בדואים

סביב מדורה עם קפה מהביל ותה בדואי מתוק נתכנס יחד עם סלאם (בן שבט העזאזמה) מספר סיפורים ואגדות אודות התרבות, המנהגים, מסורת, פולקלור ועוד…..בצורה מרתקת והומוריסטית ובסגנון ייחודי. משך הפעילות כשעה.

טיול רגלי בנחל חוורים

– (בקרבת מדרשת שדה בוקר) – המסלול מתחיל בבור חוורים הנבטי – בור מים עתיק, משם ממשיך במגמת ירידה לצידי סלעי החוואר (מכאן שמו) עד לנקודת המפגש עם נחל צין. משך הסיור – כשעתיים וחצי.

הסדנאות של חוסנייה

סדנאות יצירה בדואית אותנטית, אמנית שתנחה אותכם בסדנאות יצירה מדהימות.

הצוות המקצועי של חאן ספינת המדבר ישמח לבנות את היום האידיאלי עבורכם , כל שעליכם לעשות זה להגדיר לנו את סוג האוכלוסייה, מס. משתתפים, תקציב משוער. כל השאר עלינו!!!!!!!
אצלנו ניתן לבנות יום גיבוש מלא, ימי כיף וחוויה לקבוצות, אירועי חברה ועוד…

מעגל מתופפים

הפעלה אנרגטית במיוחד ע”ג תופים אפריקאיים ודרבוקות.
כ – 30 תופים מסודרים במעגל ע”ג מחצלות, כולם מוזמנים לשבת
ומתחיל הבלאגן…., שמחה, שירים, ריקודים, ועוד…

פינת זולה

האורחים שלנו יוכלו להנות בישיבה באוהל האירוח ע”ג מזרנים כפולים עם כריות צבעוניות, שולחנות קטנים, מזנון עם פירות יבשים, מלוחים, שתיה קלה, תה וקפה בדואי על גחלים, שש-בשים , מוסיקת רקע אותנטית
דילוג לתוכן